Vinterkarusellen i Ålesund starter lørdag 9. november

Fra starten på det siste løpet i mars 2024

Vinteren er ikke langt unna og nå er det vinterløpene som gjelder. I Ålesund blir det arrangert løp gjennom heile året, også om vinteren.

Som regel er det plussgrader og bare veger i løypene til Ålesund Vinterkarusell som er på Gamle Brusdals veg fra Fremmerholen. Førstkommende lørdag er det meldt 12 grader, ikke nedbør og ikke noe særlig vind i Brusdalen der løpet går.

Vinterkarusellen inneholder to distanser hver gang, 5 og 10 km i kontrollmålte løyper. På 5 km er det også en klasse trim uten tidtaking. Andre lørdag i vintermånedene november, desember, januar, februar og mars er det løp. Etter hvert løp blir det servert sjokoladekake, kaffe og saft. Dette skjer utendørs, men litt under tak og litt i telt.

Premieutdeling blir det på det siste løpet lørdag 8.mars 2025. Der blir det premie til alle løpere som har deltatt på tre og flere løp. Premien er ikke bestemt enda, og det blir foreløpig en overraskelse.

Arrangør er Ålesundløpene. De legger ut resultater og bilder på kondis.no og ålesundløpene.no og på deres facebooksider etter løpet.

Påmelding her

For mer info, se nettsiden

Silje Kulen vinner februarutgaven av vinterkarusellen 2023/2024

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
most voted
newest oldest
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x