
Hans Joakim Riise med Ålesundløpene sin hederspris. Til høyre ser vi Hans Joakim Riise sin ledsager, Irene Rødseth. Foto: Sigbjørn Lerstad
Lørdag ettermiddag gikk det femte og siste løpet i Ålesund Vinterkarusell for denne sesongen. 41 deltakere sprang 5 km og 46 fullførte på 10 km.
Deltakertallet i dag var det høyeste denne vinteren. Bare på det første løpet i november var det tilnærmet like mange, da med 84 deltakere. Kjønnsfordelingen i dag var 25 kvinner og 62 menn.
5 km blei vunnet av Janne Elin Vatnaland, Spirit på tiden 18.42 og Kristian Nedregård, Ålesund med tiden 17.00. På 10 km seiret Alex Strålin fra Gøteborg, men bor i Volda, på tiden 32.12. Beste kvinne på 10 km blei Kari Slutaas Malme, Molde på tiden 40.44.
Det var veldig bra forhold i Brusdalen denne lørdagen. Temperaturen lå på 7 grader, det var ikke nedbør, og heller ikke mye vind. Våren er i anmars og neste løp i Ålesund blir Vårdilten onsdag 9. april.

Arrangøren Ålesundløpene