
Søndag 8. november går det første løpet i Ålesund Vinterkarusell for sesongen 2026/2027. 10 km-løpet starter kl. 13.00 og 5 km-løpet har start 5 minutt seinere kl. 13.05. Vi starter utdeling av startnummer fra kl. 11.30 ved BestDrive i Fremmerholen der også start/mål er. Startnummeret må leveres tilbake til arrangøren etter løpet da det inneholder tidtaker-brikke og vi bruker de opp igjen.
Der er ikke garderobe eller dusj, men løperne kan bruke toalett i Borgundhallen, like ved startområdet. Verdisaker og klær kan oppbevares i telt som arrangøren vil sette opp. I målområdet blir det også tilgang til saft, cola, sjokoladekake og kaffe. Det blir utdelt pokaler til de fire vinnerne på 5 og 10 km. Noen gavepremier blir trukket ut på startnummer. Det er først på det siste løpet i karusellen at det blir utdelt premie til de mest trofaste deltakerne.
Yr.no melder at det på søndag skal bli lettskyet vær med litt sol, 9 varmegrader og litt vind fra sør. Dette liker vi. Fredag formiddag var 65 deltakere påmeldt løpet. Vi venter et det minst skal bli det dobbelte søndag kl. 13.00.
